Alışveriş Sepetim

ROCK WAGRAM

Rock Wagram

9786257460392

William Saroyan

Mayıs 2024 - 320 Syf.

Etiket Fiyatı : 360.00 ₺

Stokta

Amerikan edebiyatının en iyi öyku¨, roman ve oyun yazarlarından biri kabul edilen Saroyan’ın ilk kez 1951 yılında New York’da basılan romanı Rock Wagram, ilk kez Türkçe okurla buluşuyor!.

Bitlis’ten Amerika’ya göç etmiş Ermeni bir ailenin ilk ferdi olarak 31 Ağustos 1908’de California eyaletinin Fresno kasabasında du¨nyaya gelen William Saroyan, ardında altmışı aşkın edebi eser ve “Saroyanesk” olarak bilinen edebi bir tarz bıraktı. Amerikan edebiyatının en iyi öyku¨, roman ve oyun yazarlarından biri kabul edilen Saroyan’ın ilk kez 1951 yılında New York’da basılan romanı Rock Wagram, ilk kez Türkçe okurla buluşuyor!
Fresno’daki Şişko Aram’ın Yeri’nde barmenlik yapan yirmi beş yaşındaki Arak Vağramyan, on yıl içinde Hollywood’un ünlü aktörlerinden Rock Wagram’a dönüşür. Amerika’da yaşayan Ermeni bir erkeğin iç dünyasını, aşk ve anlam arayışını, ölümle savaşını anlatan Rock Wagram, Saroyan’ın yaşamından bir kesiti kurgusal öğelerle zenginleştirerek ortaya koyarken, bireysel olandan toplumsal olana, toplumsal olandan evrensel olana uzanan varoluşsal sorulara da mizahi ve derin cevaplar arıyor. 

 

YAZAR HAKKINDA: Bitlis'ten Amerika'ya göç etmiş Ermeni bir ailenin orada doğan ilk ferdi olarak 1908’de Kaliforniya’da dünyaya geldi. Hayatı boyunca altmışı aşkın kitap –o¨yku¨, oyun ve roman– yazdı ve dünya çapında ün kazandı. Düzyazıda yarattığı, akıcı, konuşur gibi, coşku dolu edebi tarzı, kendi adıyla "Saroyanesk" olarak anılır oldu.