Alışveriş Sepetim

PİLATES VE KENDİNİ BULMA SANATI

Pilates ve Kendini Bulma Sanatı

9789750409783

Burçin Yıldız

Mart 2024 - 108 Syf.

Etiket Fiyatı : 120.00 ₺

Stokta

Pilates ve Kendini Bulma Sanatı, tekdüze hayatlarımızdan sıyrılıp bedenimize istediğimiz şekli nasıl kazandırabileceğimiz, artan enerji ve değişen düşünme biçimiyle keyifsizliklerimizi nasıl telafi edebileceğimiz adına ilham verici bir kaynak..

Önce bedeninizin kontrolünü elinize alın, sonra da yaşamınızın... Kendini Bulma Sanatı serisinin üçüncü kitabı Pilates ve Kendini Bulma Sanatı Literatür Hayat etiketiyle kitapseverlerle buluşuyor. “Yıllar önce benim için önemli bir dönemeçte yaptığım seçimle hayatımın merkezine koyduğum bir metot, zincirin halkaları gibi beni kendine bağladı. Başlangıçta pilatese duyduğum ilgi sadece bedensel sağlığımı iyileştirme beklentimle sınırlıyken, kendimi ve hayatı farkındalıkla keşfettiğim, dönüştürdüğüm bir yolculuğa evrildi.” Bilim insanları, anatomik olarak modern insan bedeninin bugünkü formuna kavuşma tarihini iki yüz bin yıl öncesine dayandırıyor. İnsanlık var olduğu zamandan yakın bir geçmişe kadar aktif şekilde yürümüş, koşmuş, avlanmış, yorulunca yere çömelmiş, bağdaş kurmuş ya da uzanarak dinlenmiş. Yani bedenlerimiz hiç de bütün gün oturmak için tasarlanmamış. Bundan neredeyse yüz yıl önce “modern yaşam tarzının, bedensel ve zihinsel iyiliğe ulaşma yolunda üzerimizde bir lanet olduğunu söyleyen Joseph Pilates’in adını verdiği, nefesten kasa, ruhtan bedene bütünü ilgilendiren pilates egzersizleri ise bu hareketsiz yaşam tarzına karşı bütüncül bir manifestodur. Pilates en yüksek öğrenme potansiyeline bizi adım adım yaklaştırırken, bilinçaltımıza, hayata dair onlarca kodlama yapar. Adanmışlıkla tekrarlanan her uygulama disiplini, bağlılığı, sabrı ve dayanıklılığı geliştirir. Uyuyan tüm hücrelerimiz uyanırken, zihin aydınlanır, ruh yükselir, benlik bilinci oluşur ve özdeğer gelişir. Pilates ve Kendini Bulma Sanatı, tekdüze hayatlarımızdan sıyrılıp bedenimize istediğimiz şekli nasıl kazandırabileceğimiz, artan enerji ve değişen düşünme biçimiyle keyifsizliklerimizi nasıl telafi edebileceğimiz adına ilham verici bir kaynak.

Yazar hakkında: Burçin Yıldız, 4 Ocak 1987 yılında Bandırma’da dünyaya geldi. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini aynı şehirde tamamladı. Küçük yaşlarından itibaren sağlıklı yaşam ve egzersize ilgi duyan Burçin Yıldız, sahip olduğu omurga rahatsızlığı sebebiyle artan ağrıları ve bozulan postürüne şifa olabilmek için başlarda sadece kendisi için pilates eğitmenliği eğitimlerine başladı. Pilates hakkında derinlemesine bilgi edindikçe ve hayatına yansımalarını fark ettikçe, aldığı kararla tüm hayatını bu alanda şekillendirmeye karar verdi.