Alışveriş Sepetim

Kalpten Baba

9789750409844

Serkan Özübek

Mayıs 2024 - 144 Syf.

Etiket Fiyatı : 155.00 ₺

Stokta

Kalpten Baba, boşanmış ya da boşanmamış, evli ya da değil, anne ya da baba, tüm ebeveynler için kalpten bir rehber..

Türkiye’de evlat edinen ilk bekar erkek tarafından yazılan bu kitap, sadece babalar için değil, anne ya da baba, evli ya da değil, tüm ebeveynler için bir rehber niteliğinde. Kalpten Baba Serkan Özübek, büyük bir cesaret örneği göstererek tek başına atıldığı babalık macerasında babalığın illa da genetik bağ ile olmayacağını göstermekle kalmıyor, aynı zamanda sevgi ve güven ilişkisi temelinde insan yetiştirmenin kodlarını da hepimize satır aralarında gösteriyor. Ebeveynliğin çeşitli trendlerle yönlendirildiği günümüz dünyasında doğrular ve yanlışlar sıklıkla değişirken, aslında değişmeyen tek şey çocuklarımızla kurduğumuz bağın gelecek nesilleri şekillendirmede ne derece önemli olduğu. Kalpten Baba, boşanmış ya da boşanmamış, evli ya da değil, anne ya da baba, tüm ebeveynler için kalpten bir rehber.

“İçinizi ısıtacak, ebeveynliği sorgulatacak, sevmeyi ve aileyi yeniden tanımlatacak, kalpten bir kavuşma hikâyesi bu. Kimi zaman gülümseyerek, kimi zaman gözlerinizden yaşlar süzülerek, uzmanların verdiği teorik bilgilerin pratikteki iyi örneklerini öğrenerek okuyacağınız harika bir kitap sizi bekliyor.”

Dr. Bahar Eriş – Eğitimci Yazar

“Hayat boyu yürümekle bitmeyen ebeveynlik yolculuğumuzda başucumuzdan eksik etmeyeceğimiz bu kitap, aynı zamanda sımsıcak bir baba-oğul hikâyesiyle bir hayata dokunmanın ne kadar kıymetli olduğunu yüreğimize işliyor.”

İrem Bekar – Psikolog ve Aile Danışmanı

“Kalbinizin kapılarını tamamen bilmediğiniz bir dünyaya açtınız mı? Bu yeni dünya ruhu derinden tatmin eden sonsuz bir serüvene atılmak gibidir ve cesaret ister. Kalpten Baba, ebeveynlik yolculuğunuzda kalbinizin kapılarını açarken size cesaret ve umut verecek sıcacık bir hikâye... Bir çocuğun size ‘evim’ demesiyle beklenmeyeni kucaklatan ve hayatınızı sonsuza dek değiştiren olağanüstü bir yolculuk...”

Gülşah Yemen – Eğitimci

Yazar Yazar hakkında: Serkan Özübek kimdir? Ailem 60 yıl kadar önce Ordu’dan İstanbul’a göç etmiş. 3 abimle birlikte, ben de İstanbul doğumluyum. 20 Kasım 1974 tarihinde dünyaya gelmişim. Kendimi, sokaklarda özgürce oynayan son nesil olarak tanımlıyorum. İlkokulu ve ortaokulu devlette, liseyi Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Sonrasında, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makina Mühendisliği lisans eğitimimi tamamladım. Ardından yine aynı üniversitede ve aynı bölümde yüksek lisans yaptım. Yüksek lisans eğitimim esnasında çalışmaya başladım. Askerlik süresi hariç, 1997 yılından beri özel şirketlerde çalışıyorum. 2016 yılında devlet korumasındaki çocuklar için çalışan Kalben Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev aldım. 2021 yılından itibaren de üye olarak çalışıyorum. Hayvanları çok seviyorum. Bu konuda çalışan pek çok derneğin projelerine maddi, manevi, fiziki destek oldum. 2017 yılında vefat eden köpeğimle ve şu anda iki kedimle, elimden geldiğince hayvanlara yuva olmaya çalıştım. 2016 yılında evlat edinmek için başvurdum. Bir yıl sonra, Türkiye’de bekâr erkek olarak evlat edinme başvurusu onaylanan ilk kişi oldum. Aralık 2018’te oğluma kavuştum. Baba, oğul ve iki kedili bir aile olarak hayatımıza mutlu bir şekilde devam ediyoruz. Baba olduktan sonra hem kişisel gelişimime ve ebeveynliğime katkı sağlamak hem de diğer anne babalara faydalı olmak amacıyla, ICF (International Coaching Federation) onaylı akredite iki ayrı kurumdan toplam 200 saat koçluk eğitimi aldım. Yazmayı ve insanlarla etkileşim hâlinde olmayı çok seviyorum. İnstagram’da “kalptenbaba” hesabımda ve www. kalptenbaba.com blog sayfamda, evlat edinme ile ilgili farkındalık yaratmak adına içerik üretiyorum ve hem kendi ebeveynlik tecrübelerimi hem de edindiğim bilgileri paylaşıyorum.