Mühendislik Mekaniği - Dinamik (Ekonomik Baskı)

R. C. Hibbeler
Eylül 2016
662 syf
9789750407338
Stokta
60,00TL/Ad KDV Dahil
55,56TL+ %8KDV
Sipariş için giriş yapınız
Bu kitabın temel amacı, mühendislik öğrencilerine mühendislik mekaniğinin teori ve uygulamalarını açık ve ayrıntılı bir şekilde sunmaktır.

. Bu amaca ulaşmak için yazar tek başına çalışmamış, kitap büyük ölçüde öğretim üyelerinden oluşan yüzden fazla eleştirmenin ve yazarın öğrencilerinin yorum ve önerileriyle şekillenmiştir.


Kitaptaki birçok problem mühendislikte karşılaşılabilecek gerçekçi durumları resmetmektedir. Bu gerçekçiliğin öğrencinin mühendislik mekaniğine ilgisini artıracağı ve böyle bir problemi fiziksel tanımından mekanik ilkelerinin uygulanabileceği bir modele ya da sembolik bir ifadeye indirgeyebilecek becerinin geliştirilmesi için bir araç sağlayacağı umulmaktadır.


Kitap boyunca bütün problemlerde metrik birimler kullanılmıştır. Ayrıca, problem bölümlerinde problemler artan zorluk sırasına göre dizilmiştir. Her dört problemden sonuncusu hariç, bütün problemlerin cevapları kitabın arkasında verilmiştir.


İçindekiler;


Parçacık Kinematiği, Parçacık Kinetiği: Kuvvet ve İvme, Parçacık Kinetiği: İş ve Enerji, Parçacık Kinetiği: İmpuls ve Momentum, Rijit Cismin Düzlemsel Kinematiği, Rijit Cismin Düzlemsel Kinetiği: Kuvvet ve İvme,


Rijit Cismin Düzlemsel Kinetiği: İş ve Enerji, Rijit Cismin Düzlemsel Kinetiği: İmpuls ve Momentum,


Rijit Cismin Üç Boyutlu Kinematiği, Rijit Cismin Üç Boyutlu Kinetiği, Titreşimler,  Matematiksel İfadeler,


Sayısal Analiz ve Bilgisayar Analizi,  Vektörel Analiz,  Yanıtlar