Alışveriş Sepetim

YOGA VE KENDİNİ BULMA SANATI

Yoga ve Kendini Bulma Sanatı

9789750409745

Bora Ercan

Mart 2024 - 160 Syf.

Etiket Fiyatı : 159.00 ₺

Stokta

Bu kitap, okuyucuları yoga pratiğinin derinliklerine götürürken yoganın bedende, zihinde ve duygularda yaratacağı dönüşümleri de keşfetmenizi sağlıyor ve okura kendini bulma yolculuğunda kılavuzluk ediyor..

“Yaşam çözülmesi gereken bir sorun değil, ancak deneyimlenmesi gereken gerçekliktir.” Soren Kierkegaard Yoga, antik metinleriyle birlikte, kişinin kendisinden başlayıp çevresindeki tüm varlıklara doğru bir farkındalık kazanmasını sağlar. Varoluşsal ve yaşamsal zorluklara karşı başlı başına bir çözüm olanağıdır. Kişinin, sezgilerini de kullanarak oluş ile varlık arasındaki ayrımda yerini bulması, mutlağı algılamak için kendisini gerçekleştirmesidir. Kalbi saflaştıracak tüm teknikler bir bütün olarak zihinsel özgürleşme ve mükemmelliğe ulaşma yoludur. İşte bu sebeple yoga, kendini bulma sanatının en değerli araçlarından biridir. Bu kitap, okuyucuları yoga pratiğinin derinliklerine götürürken yoganın bedende, zihinde ve duygularda yaratacağı dönüşümleri de keşfetmenizi sağlıyor ve okura kendini bulma yolculuğunda kılavuzluk ediyor.

Yazar hakkında:

Bora Ercan, İzmir doğumlu yazar, ODTÜ Matematik Bölümü lisans ve Felsefe Bölümü yüksek lisans mezunudur. İlk çeviri kitabı Dalai Lama’nın Bilgelik Okyanusu 2001’de, ilk kitabı Muson Şarkıları 2007’de yayımlandı. Gezi edebiyatı kitaplarıyla birlikte yoga ve meditasyon üzerine kitaplar yazdı, çeviriler yaptı. Sonsuzun Çocukluğu ve Bumerang Metinler adlı kitapları türlerarası deneysel birer çalışmadır. Çalışmalarını online olarak Zihin Günleri platformunda devam ettiren Bora Ercan, imgelemin ve zihnin sınırlarında geziler yapmakta, eğitimler vermekte ve yazılar yazmaktadır.