Alışveriş Sepetim

ASTROLOJİ VE KENDİNİ BULMA SANATI

Astroloji ve Kendini Bulma Sanatı

9789750409790

Juno Yıldız Gözlemcisi

Mart 2024 - 144 Syf.

Etiket Fiyatı : 145.00 ₺

Stokta

Ben yıldızların kurbanı değildim! Hayatın akıp giden döngüleri içinde kendini fark etmeye çalışan bir yolcuydum. Yıldızlar ise sadece geçmem gereken kapılara ışık tutuyordu….

“İnsan uyanana kadar yıldızların esiridir. Uyanmış bir kişi ise yıldızlara tesir eder.” Muyiddin İbnü-l Arabi Kendini Bulma Sanatı serisinin dördüncü kitabı Astroloji ve Kendini Bulma Sanatı Literatür Hayat etiketiyle kitapseverlerle buluşuyor. Eskiler dünyanın gidişatına çarkıfelek adını vermişlerdir. Ancak insan çarkıfeleğe girerken, yani zaman ve mekân âlemine bedenlenirken, ruhtan olduğunu unutur. Kendi güneşinin ışığını, ruhun sonsuz enerjisinden aldığı bilgisini derinde bir yere iter ve egosuyla yaşamaya başlar. Çarkıfeleğin derdi bize bizi buldurmaktır. Kaçınılmaz olan kaderse, başa gelecek olanlar değil, alınması gereken derslerdir. Bu dersleri alırken oluşan senaryolara, kendi seçimlerimizle sürekli müdahale ederiz. Evrende sonsuz sayıda senaryo vardır. Matriks, seçtiğimiz yönü kapsayarak anında yeniden yapılanır ve bilincimizi yapılandırmak için gerekli olan deneyimler, bize bu yeni senaryo üzerinden akar. Çarkıfelek her bir canı, kendi “en iyisine” ulaşmak için hâlden hâle koyarken, insan hiç farkına varmadan bütün insanlığın gelişim sürecine de doğrudan veya dolaylı yolla katkıda bulunur. “…Öyleyse hayat, dünyada bedenlenmiş bir ruhun uyanmak ve özünü hatırlamak için geçtiği duraklar gibiydi. Ne yaşadığımız değil, yaşadıklarımızdan ne çıkardığımızdı kıymetli olan. Ben yıldızların kurbanı değildim! Hayatın akıp giden döngüleri içinde kendini fark etmeye çalışan bir yolcuydum. Yıldızlar ise sadece geçmem gereken kapılara ışık tutuyordu…” Astroloji ve Kendini Bulma Sanatı, insanın göklerin altındaki bireysel yolculuğunu irade ve kader ekseninde incelerken kutsallığın gökte değil, içimizde olduğunu da gösteriyor.

Yazar hakkında: Juno Yıldız Gözlemcisi, Astroloji camiasında, Juno ‘’Kendi Hâlinde Bir Yıldız Gözlemcisi’’ olarak tanınan yazarın gerçek ismi Mediha Gramos’tur. 1967 İstanbul doğumlu olan yazar, Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezundur. Uzun yıllar, enformasyon teknolojileri sektöründe pazar analizi ve strateji geliştirme konularında çalışmıştır. 2012 yılında www.junoastrology.com sitesini açarak astroloji analizleri yazmaya başlamıştır. 2015 yılında Sivri, Hınzır ve Cüretkar Burç Analizleri kitap serisini yayınlamıştır. Sitesindeki astroloji yazılarının yanısıra, ‘’Juno Gözlemci’’ adıyla Facebook ve Instagram üzerinden güncel analizler ve hayata dair anekdotlar paylaşmaktadır. ‘’Juno ile Kendi Halinde Bir Hayat’’ adındaki podcast serisine de Spotify üzerinden ulaşılabilir.