Alışveriş Sepetim

İŞ CİNAYETLERİ ALMANAĞI 2014

İş Cinayetleri Almanağı 2014

9786058606128

Kollektif

Mayıs 2015 - 368 Syf.

Etiket Fiyatı : 13.89 ₺

Tükendi

“Anlatılan Senin Hikâyendir”.

“Bu almanağı hepimiz masamızın üstünde bulundurmalıyız. Çünkü ülkemizde insana, emeğe, emekçiye verilen değeri her gün bize hatırlatacaktır. Unuttuğumuzda da utandıracaktır.”

Doğan Hızlan, Hürriyet

“Soma’daki maden faciası nedeniyle işçi ölümleri günlerdir gündemde. Oysa Soma ne ilkti ne de son olacağa benziyor. Adalet Arayana Destek Grubu’nun çıkardığı İş Cinayetleri Almanağı bu acı gerçeği ortaya koyuyor.”

Aydil Durgun, Milliyet

“Almanakta ve tüm raporlarda ‘en az’ ifadesi kullanılıyor; çünkü bu bilgiler basına yansıyan verilerden derleniyor. Ve biliyoruz ki gözümüzün önünde gerçekleşen, cinayet olduğu en sabit iş cinayetleri bile basında haber olarak oldukça zor yer buluyor. Basına yansımayanları ise bilmemiz ve duyurmamız şu ortamda ve sistemde şimdilik olası değil. Ancak zihniyetin ve işçilerin iş cinayetine mahkum eden sistemin değişmesi için bu tür yayınların ve raporların ve mücadelenin sürmesi ve vicdan sahibi herkesin destek vermesi kaçınılmaz.”

Haluk Kalafat, Radikal Kitap

İş Cinayetleri Almanağı geçen yıl ay ay ölen işçilerin haberlerine yer veriyor, zorlu hukuk mücadelelerini gözler önüne seriyor, toplumsal vicdana sesleniyor.”

Melis Alpman, Hürriyet

Almanak’ta çalışma sırasında hayatlarını kaybedenlerin öyküleri, aileler tarafından İstanbul Galatasaray Meydanı’nda tutulan vicdan nöbetlerinin de özetleri yer alıyor. Ayrıca çalışma sırasında ölüm ve yaralanma halinde yapılması gerekenleri içeren bir liste de sunuluyor.”

Enis Tayman, Radikal

 “İş cinayetleri karşısında sessiz kalanlara, önlem almayanlara, soruşturmaya gerek görmeyenlere almanak.”

                                                                                      Niyazi Zorlu