Alışveriş Sepetim

AMERİKALI MÜSLÜMAN GENÇLER ÇOKLU YÖNTEMLERLE ÇOKLU KİMLİK ARAŞTIRMALARI

Amerikalı Müslüman Gençler Çoklu Yöntemlerle Çoklu Kimlik Araştırmaları

9786055461829

Selçuk R. Şirin Dr. Michelle Fine

2015 - 298 Syf.

Etiket Fiyatı : 31.48 ₺

Tükendi

Kitapta okuyacağınız Müslüman gençlerin hikayesi aslında dünyanın herhangi bir noktasında ya da Türkiye’de kimliklerinden dolayı hor görülen gençlerin hikayesi..

Bu gençler bir gece Amerikan olarak uyudular ve ertesi sabah uyandıklarında herkes onları önce Müslüman olarak gördü. 11 Eylül günü bu gençler, ülkelerindeki en büyük terör saldırısını yaşadılar ve ölenlerin ardından tüm Amerikalılar gibi yas tuttular. Ama olayların arkasında Müslüman olduğunu iddia eden terörist bir grup olduğu anlaşıldığı andan itibaren, Amerikalı Müslüman gençler aynı zamanda bu terörist saldırıyı yapanlara benzedikleri için ağır bir baskıya maruz kaldılar. Kitapta, bu baskı altında yetişen çocuk ve gençlerin hikayesini okurken dünyanın herhangi bir yerinde benzer baskılar altında yetişen çocuk ve gençlerle de empati kurma fırsatı bulacaksınız.

Bu kitap aynı zamanda bir araştırma yöntemi kitabıdır. Dünyada sosyal bilimlerin geldiği şu noktada artık tek başına nitel ya da nicel araştırma yapmak yetmiyor. Çoklu yöntem (mixed methods ya da multiple methods) olarak tanımlanan karışık araştırma yöntemleri hızla yaygınlaşıyor. Harvard Educational Review’in değerlendirmesine göre bu kitap çoklu yöntem uygulamalarına çok iyi bir örnek sunuyor. O nedenle kitabın ek kısmına saha araştırmasında kullandığımız nicel ve nitel araştırma yöntemlerinin tüm unsurlarını örnekleriyle birlikte koyduk. Amacımız, yapılacak benzeri çalışmalarda araştırma kapasitesini artırmak, veriye dayalı karar verme kültürüne katkıda bulunmak.