Alışveriş Sepetim

SİMONE WEİL UNUTKANLAR KRALLIĞI'NDA KÜÇÜK FİLOZOFLAR DİZİSİ 29

Simone Weil Unutkanlar Krallığı'nda Küçük Filozoflar Dizisi 29

9786053162759

Anne Waeles

Ocak 2023 - 64 Syf.

Etiket Fiyatı : 60.00 ₺

Stokta

Bir varmış bir yokmuş, bir Unutkanlar Krallığı varmış. Tepesinde Kafalar, ovasında Eller yaşarmış. Kafalar Eller’i yönetirmiş. Bir gün gelmiş, Eller artık çalışmamaya karar vermiş. Prenses Emel saraydan kaçmış ve neler olup bittiğini anlamak için yola koyulmuş. Bilin bakalım kiminle tanışmış?

Küçük Filozoflar Dizisi, 9-14 yaş çocukları için filozofların hikâyelerini anlatan çok güzel resimlenmiş kitaplardan oluşuyor. Diziyle çocukların felsefeye zevkli bir giriş yapmalarını, kendi sorularının peşinden gitme alışkanlığı kazanmalarını amaçlıyoruz. Simone Weil Unutkanlar Krallığı’nda dizinin yirmi dokuzuncu kitabı.

 

YAZAN: Anne Waeles, felsefe öğretmeni ve yazar. Kafalar-Tepesi’nde doğup büyüdü. Silgi Tugayı duymasın ama Paris’in devrim rüzgârları esen semtlerinden birinde oturuyor.

RESİMLEYEN: Magali Dulain, Unutkanlar Krallığı’nda yaşasaydı Eller-Ovası’nda otururdu. Magali’nin elleri dergileri ve çocuk kitaplarını, bu arada bu kitaptaki gizemli afişleri süsleyen renklerin boyalarıyla kaplı.