Alışveriş Sepetim

BİLGİSAYARSIZ KODLAMA ETKİNLİKLERİ ÇOCUKLAR İÇİN ALGORİTMA TEMELLİ

Bilgisayarsız Kodlama Etkinlikleri Çocuklar için Algoritma Temelli

9786052359785

Pusula Bilişim

Bülent Çobanoğlu Dr.

Kasım 2019 - 128 Syf.

Etiket Fiyatı : 32.00 ₺

Stokta

Çocuklar için AlgoritmaTemelli Bilgisayarsız Kodlama Etkinlikleri.

Ülkemizde kodlama dolayısıyla programlama eğitimi,  artık erken yaşlarda okul öncesinden başlayarak ilköğretimde verilmektedir. 

Bu kitap, her evde, her okulda her öğrencinin bilgisayar ya da tabletlere erişimi olmadığı düşünülerek bazı temel kavramların çocuklara kağıt üstü etkinliklerle tanıtılmasını hedefler. 

Bu kitabın amacı algoritma ve kodlama mantığını anlatmak, algoritmik düşünme becerisini çocuklarımıza kazandırmaktır.

Elinizdeki kitap çocuklarımıza; problem çözerken odaklanma ve dikkatini verme,  algoritmik düşünme becerisini kazandırma, kodlama mantığını, programlama temel konularını (yer değiştirme, döngüler, karar yapıları, sıralama algoritmaları gibi) ve bilgisayar sistemlerinin anladığı dil olan ikili kodlamayı (ikili sayı sisteminin çalışma mantığını) öğretmede iyi bir yardımcı kitap olması amacıyla hazırlanmıştır.

Kitap içerisinde yön bulma, labirentten çıkış,  koşullu yapılar, döngü, yer değiştirme, sıralama, en kısa yolu bulma, ikili kodlama, ikili bulmaca, algoritma oluşturma, algoritması verilen kodlama alanını boyama, kodlamalı sudoku, yapay zekâ etkinlikleri gibi her bir bölüm kendi içinde kolaydan zora giden birçok etkinliğe yer verilmiştir.

Son olarak da bilgisayarsız kodlama etkinliklerinden bilgisayarlı kodlamaya (metin ya da blok) nasıl geçileceği örnek uygulama üzerinden gösterilmiştir.