Alışveriş Sepetim

SHİGLEY'DEN MAKİNE MÜHENDİSLİĞİNDE TASARIM 8.METRİK BASIMDAN ÇEVİRİ CİLTLİ

Shigley'den Makine Mühendisliğinde Tasarım 8.Metrik Basımdan Çeviri CİLTLİ

9789750406690

Literatür Yayınları

Richard G. Budynas J. Keith Nisbett

Eylül 2019 - 1086 Syf.

Etiket Fiyatı : 125.00 ₺

Stokta

Alanının baş klasiği olan kitap son yarım yüzyılın uygulamasında nerdeyse her makine mühendisinin başvuru kitabı olmuştur..

Makine Mühendisliği Tasarımı alanında en çok beğeni toplayan kitapların başında gelen Shigley’in Makine Mühendisliği Tasarımı kitabı, dünyanın her bir yanında sayısız öğrenciye makine tasarımıyla ilgili ilk lezzeti tattırmıştır. Alanının baş klasiği olan kitap son yarım yüzyılın uygulamasında nerdeyse her makine mühendisinin başvuru kitabı olmuştur. 

Makine mühendisliği tasarımına başlayan öğrenciler için hazırlanan bu kitap, makine bileşenlerinin uygulamadaki özelliklerinin anlatımları ile temel kavramların gelişimlerini harmanlamaya yöneliktir. Bu kitap ile öğrenciler, endüstriyel bileşenlerin standartlarına ve karar verme esasına yönlendirilir. Bu nedenle, öğrenciler, uygulamacı mühendislik aşamasına geçerken, kitabın vazgeçilmez bir referans olduğunu anlayacaklardır.

Bu kitabın amaçları: 

• Tasarım süreci, mühendislik mekaniği ve malzemeler, statik ve değişken yüklerde hasarın önlenmesi ve makine elemanlarının temel özellikleri ile birlikte, makine tasarımının esaslarını sağlamak,

• Gerçek dünyaya ilişkin uygulamalar ve örnekler ile konuya pratik bir yaklaşım sağlamak,

• Okuyucuları, tasarım ve analiz ilişkileri için teşvik etmek,

• Okuyucuları, temel kavramların uygulamalı bileşen özellikleri ile ilişkilendirilmesi için teşvik etmektir.