Alışveriş Sepetim

ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL OYUNLAR

Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar

9786057066008

Nazlı Güler

Ağustos 2021 - 174 Syf.

Etiket Fiyatı : 60.00 ₺

Stokta

Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar – Kim Kimi Geliştirdi? çocuğun akademik ve bilişsel gelişimini oyunlarla desteklemek için harika bir kitap! Eğlenerek öğrenmeye hazır mısınız?.

Çocuğunuz;

Ne ile oynuyor?  Neyi seviyor?  Hangi eylem onun güçlü tarafı?

Bütün anne babalar için bu soruları sormak çocuklarının geleceği için çok önemli. Ama konu özel öğrenme güçlüğü olan, yani zeka sorunu olmayıp farklı farklı konularda zorlukları olan çocuklara geldiğinde bu sorular daha da önemli oluyor. Yanıtlarını bilmiyorsanız haydi okuyun, gözleyin, oynayın, çocuğunuzla birlikte öğrenin.

Çocuğun sevdiği her oyuncak, açtığı her konu, baktığı her nesne sizin için bir fırsattır. Öğretmek istiyorsanız önce siz çocuğu öğrenmelisiniz. Bilmediğiniz bir evrende ayaklarınızı yere iyi basamazsınız, istediğiniz kadar didaktik anlatın, söylediklerinizin o evrende bir karşılığı olmayabilir. Özel Çocuklar İçin Özel Oyunlar – Kim Kimi Geliştirdi? kitabında özel öğrenme güçlükleri ailesinden olan disleksi, diskalkuli, disgrafi ve dispraksi hakkında kısa bir giriş, gerçek çocukların gerçek öğrenme ve öğretme hikayeleri ile akademik ve bilişsel gelişimi destekleyici 60 yaratıcı oyun sizi bekliyor.

Eğlenerek öğrenmeye hazır mısınız?

O¨zel C¸ocuklar I·c¸in O¨zel Oyunlar - Kim Kimi Gelis¸tirdi? kitabını o¨gˆretmenlik su¨recimin bana kazandırdıgˆı degˆerleri, bilgileri, kes¸fetmemi sagˆladıgˆı oyunları ve bakıs¸ ac¸ısını paylas¸mak, c¸ocukların egˆitimine katkıda bulunan yetis¸kinlere onların du¨nyasını ac¸arak, oyunlarla nasıl egˆitebileceklerini, nasıl gelis¸tirebileceklerini elimden geldigˆince go¨stermek ic¸in yazdım. Bunu da kitapta yer alan u¨c¸ ayrı bo¨lu¨mle yapmayı uygun bulduk yayınevimle, birincisi O¨zel O¨gˆrenme Gu¨c¸lu¨gˆu¨’nu¨n ne oldugˆuna, nasıl fark edilecegˆine ve bu c¸ocuklara yaklas¸ımları ic¸eriyor. I·kinci bo¨lu¨m, o¨gˆrencilerimle kis¸isel deneyimlerimin benim ic¸in bu¨yu¨leyici anlarının hikayelerini ic¸eriyor. I·nanılmaz kes¸iflerdi benim ic¸in her biri. Son bo¨lu¨m ise, ebeveynler, egˆitimciler, o¨zel o¨gˆrenme gu¨c¸lu¨gˆu¨ o¨gˆretmenleri ic¸in ayrıntılı bilis¸sel ve akademik gelis¸im oyunlarından olus¸uyor.

I·stedigˆiniz bo¨lu¨mden bas¸lamakta o¨zgu¨rsu¨nu¨z. Diliyorum ki bu¨tu¨n c¸ocukların o o¨zel biricikligˆinin hayatlarının ıs¸ıgˆı ve gu¨cu¨ olus¸unda benim ku¨c¸u¨cu¨k bir katkım olsun.