Alışveriş Sepetim

FEMİNİST PEDAGOJİ MÜZELER HAFIZA MEKANLARI VE HATIRLAMA PRATİKLERİ

Feminist Pedagoji Müzeler Hafıza Mekanları ve Hatırlama Pratikleri

9786054640720

Meral Akkent S. Nehir Kovar Haz.

Kasım 2019 - 304 Syf.

Etiket Fiyatı : 100.00 ₺

Stokta

Toplumsal hafızanın dönüşmesinde feminist pedagojinin rolü nedir? Feminist kuram ve feminist hareketin tartışmaları toplumsal hafıza alanına nasıl yansıyor? Kadın ve toplumsal cinsiyet müzelerinde ve hafıza mekânlarında, hangi feminist pedagojik yaklaşımlar geliştiriliyor ve uygulanıyor? Feminist Pedagoji: Müzeler, Hafıza Mekânları ve Hatırlama Pratikleri kitabının içeriğini bu ve benzer sorular oluşturuyor.

10 ülkeden feminist pedagojik uygulama örneklerini içeren derlemede aynı zamanda “unutma”, “hatırlama” ve “kapsayıcılık” arasındaki ilişkilerde “Kadın müzelerinin rolü nedir?” sorusuna da cevap aranıyor.

//

What role does feminist pedagogy play in transforming social memory?  How are feminist theory and the debates in the feminist movement reflected in the field of social memory? What feminist pedagogical approaches are being developed in women’s and gender museums and sites of memory and how are they implemented? All these and similar questions are discussed in the book Feminist Pedagogy: Museums, Memory Sites, Practices of Remembrance.

It includes examples of feminist pedagogical practice from ten countries, illustrating approaches of women's museums to find answers to the question of what relationship there is between (public) “forgetting”, “remembering” and “diversity”.