Alışveriş Sepetim

ECZACIBAŞI FOTOĞRAF SANATÇILARI DİZİSİ 9 ERGUN ÇAĞATAY RETROSPEKTİFİ ECZACIBAŞI VAKIF YAYINLARI

Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi 9 Ergun Çağatay Retrospektifi Eczacıbaşı Vakıf Yayınları

9786056829734

Merih Akoğul Edit.

Aralık 2018 - 300 Syf.

Etiket Fiyatı : 72.00 ₺

Baskisi Yok

Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nin yeni kitabı Ergun Çağatay Retrospektifi.

Eczacıbaşı Topluluğu’nun 50 yılı aşkın bir geçmişe sahip fotoğraf yayıncılığı geleneğinin bir parçası olan ve Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı tarafından yayınlanan seri, her yıl değerli bir fotoğraf sanatçısının retrospektif kitabını, sanatsal bütünlük içinde izleyicilere ulaştırıyor.

Ergun Çağatay, ülkemizin, dünya meselelerini kendine dert edinmiş önemli bir gazetecisiydi. Ömrü vefa etseydi, anılarını –ki yeryüzünün gerçekleridir bunlar– bizlerle tüm ayrıntıları ile paylaşacaktı. O zaman bizler, olan biteni sessizce izleyen fotoğraf dünyamızın bu büyük ustasının verdiği röportajlar dışında, gördüklerini ve hayatı nasıl algıladığını kendine özgü ifadesiyle nasıl dile getirdiğini bir kez daha görecektik. Kitap olarak yazmaya başladığı, anılarından seçilmiş bu bölümler, bize yalnızca Ergun Çağatay’ın dünyayı nasıl gördüğünü göstermekle kalmıyor, aynı zamanda hayattaki duruşuyla da ilgili önemli ipuçları veriyor.

Konsept ve tasarımı Bülent Erkmen’e ait olan ve editörlüğünü Merih Akoğul’un üstlendiği Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nin dokuzuncu kitabı, Ergun Çağatay Retrospektifi, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde sunuluyor.