Komünist Parti Manifestosu (7 Dilde, Cep Boy)

Karl Marx, Friedrich Engels
Eylül 2017
480 syf
9786058239005
Stokta
25,00TL/Ad KDV Dahil
23,15TL+ %8KDV
Sipariş için giriş yapınız
Kor Kitap ilk kez, Komünist Manifesto’nun Avrupa’nın bazı temel dillerinin yanı sıra coğrafyamızda da konuşulan toplam 7 dilde özel bir basımıyla okurun karşısında.

Cep boy, bez ciltli, N. N. Şukov’un çizimleriyle, 7 dilde, özel bir basımla yayına hazırlanan Komünist Parti Manifestosu, bilimsel sosyalizmin kurucuları Karl Marx ve Friedrich Engels tarafından yazılarak 21 Şubat1848’de yayınlanan komünizmin ilk bildirgesidir.


Alman, Fransız, İngiliz işçi sınıfı hareketlerinin örgütsel ve ideolojik birliğini sağlamak üzere kurulan Komünistler Birliği adına kaleme aldıkları bildirgede Marx ve Engels, birliğin amacını ve programını da çizer.


Karl Marx ve Friedrich Engels'in “zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyleri olmayan” bütün ülkelerin işçilerini “koca bir dünyayı kazanmaya” çağıran bildirgeleri, insanlığın kapitalizme karşı ayağa kalkmadan edemeyeceğinin nedenlerini bugün de en inandırıcı biçimiyle açıklamaya devam ederken, daha mükemmeli henüz kaleme alınmamış dünya çapında bir devrim çağrısı olarak da değerini koruyor.