Çevrimdışı İstanbul Sayı: 7

Temmuz 2017
118 syf
9772458868006007
Stokta
16,00TL/Ad KDV Dahil
15,84TL+ %1KDV
Sipariş için giriş yapınız
“Edebiyat ve Dostluk”

Üç aylık edebiyat dergisi Çevrimdışı İstanbul’un yedinci sayısının dosya konusu “Edebiyat ve Dostluk”.  Nil Sakman, Edebiyat ve Dostluk: Bachmann’ın “Otuzuncu Yaş”ı; Yaprak Öz, Emily Dickinson ve Thomas Wenthworth Higgins Dostluğu; İrfan Tanrıverdi, İki Küçük Hatıra ve Birkaç Şey adlı yazılarıyla yer alıyorlar.  Derginin diğer dosyası 2006 yılında aramızdan ayrılan şair Doğan Ergül’e ayrılmış. Engin Özmen, Bir Şairin Son Dizesi, Gökçenur Ç., Okuma Ödevi; Emel İrtem, Bir Gecenin Son Cezayir Menekşesi yazılarının yer aldığı dosyada Hayriye Ersöz, Nigar Okyay ve Gökçenir Ç.’nin Doğan Ergül’e yazılmış şiirlerine de yer verilmiş.


 Derginin bu sayısında Milorad Paviç çeviri şiirlerinin yanısıra Çağdaş İsveç şairlerinden Jörgen Gassilewski, Anna Hallberg, Anna Axfors, Adam Westman şiirleriyle yer alıyorlar.


Şiirleri ve öyküleriyle Beste Naz Karaca, Betül Dünder, Burç Doğu, Bülent Karslıoğlu, Cahit Kaya, Cüneyt Uzunlar, Çağla Meknuze, Çayan Okudici, Çiğdem Sirkeci, Didem Gülçin Erdem, Duygu Kankaytsın, Efe Duyan, Emel İrtem, Engin Özmen, Engın Yıldırım, Erkut Tokman, Gökçenur Ç., Gökhan Demirci, Gülten Yalmanbaş, Gündüz Öğüt, Hakan Cem, Harun Özen, Hatice Dökmen, Hayrıye Ersöz, İrfan Tanrıverdi, Levent Karataş, Mehmet Sezgın Sarı, Mehtap Erel, Melih Yıldız, Melıke İnci, Merve Çanak, Neslihan Yalman, Nia Davies, Nigar Okyay, Nihat Özdal, Nil Sakman, Onur Sakarya, Pelin Özer, Selahattin Yolgiden, Sema Enci, Serkan Türk, Sıtkı Silah ve Yaprak Öz yer alıyor.