Aghartalı: Nehrin İki Yakası II (Yitik Ülke Yayınları)

Gündüz Öğüt
Nisan 2017
340 syf
9786059782852
Stokta
26,00TL/Ad KDV Dahil
24,07TL+ %8KDV
Sipariş için giriş yapınız
Fantastik Edebiyatımızın baş yapıtlarından olan Nehrin İki Yakası ile okurlarını fantastik bir yolculuğa çıkaran Gündüz Öğüt, Aghartalı ile görkemli yolculuğuna kaldığı yerden devam ediyor.

Gündüz Öğüt’ün, "Cesaret ve umut kanatların olsun, seni hayallerindeki diyarlara taşısın" cümlesiyle başlayan Aghartalı, fantastik bir romandan çok daha fazlası, bir kendini bulma rehberi. Özgür bir diyarın ancak içimizde var olabileceğinin kanıtı. Karanlığın en koyu olduğu anlarda ışığa bakma cesaretini gösterenlere sunulan bir varış noktası.


Sona ulaşmak için heyecanla çevirdiğimiz her sayfa, içinde umut tohumlarını taşıyan bir nefese dönüşüyor. Öğüt, Aghartalı’da karakterlere kattığı derinliği, bir an bile temposu hic düşmeyen sürükleyiciliği, okuru taşıdığı ilginç mekanları ve farklı türleriyle hayal gücünün sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Aghartalı’daki muhteşem kurgu ve maceralar Tahir K. Aksoy ve Remzi San’ın çizimleriyle birleşerek eşine az rastlanır bir fantastik maceraya dönüşüyor.


“Nehrin derinliklerine dalmadan önce Agharintay ve Argenya bir an göz göze geldiler. Emin oldukları tek s¸ey tıpkı nehir gibi kaderlerine dogˆru akmaya devam edecekleriydi. As¸kları kaderlerine, kaderleri de as¸klarına dönüs¸müs¸ ve onları nehrin sularında bir kez daha bir araya getirmis¸ti. Birlikte Su Kapısı’ndan geçerek masal ve söylencelerde anlatılan Yer Altı Ülkesi Agharta’ya ulaşacabilecekler miydi? Bu bilinmezlerle dolu yolculukta nelerle karşılaşacaklardı? Zihinlerinde sayısız soruyla nehrin sularına daldılar.”